אנימציה

קסמי הקלאסיקה

kismey-klasika-eden

מיקבץ סרטי אנימציה לילדים

מגישה: עדן אוליאל

 

מבחר סרטים מהתקופה הקרויה "קלאסית", או למען הדיוק סרטים שגילם 30 שנה ויותר. מרבית הסרטים מעידן ה"מצויירים ביד" שממלאים עדיין את כולנו בגעגועים לצבעוניות, ולתמימות של העידן ההוא. המבחר כולל סרטים קצרים "ללא-גיל" העשוי לשובב כל נפש בכל שנתון, חלקם ידועים יותר וחלקם נדירים שנשכחו ונעלמו.

 

ביניהם "תיבת נוח" בגרסת סטופ פריים של דיסני משנות ה-50, כשכל דמויותיה עשויות מאביזרי בית, שולחן ומטבח ותנועתן יצירתית ומלאת הומור. "קונצרט התזמורת," גם הוא מצויר (משנות ה-30) של דיסני המהווה אחת מפסגות ההומור המטורף של פעם על מוסיקה קלאסית, וגם הסרט הראשון בסדרת הפנתר הוורוד, שזכה בזמנו באוסקר ונחשב עד היום לפסגה של יצירתיות בהומור חזותי. וכך גם סרטים מראשית עידן המחשב – שעל אף התפתחות הטכנולוגיה מאז – עדיין נראים משעשעים ואנושיים יותר ממוצרי ההווה הסופר מתוחכמים

 

את המיקבץ תגיש עדן אוליאל, שחקנית ומחזאית בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת ת״א

 

 

The Magic of Classics – Don’t we all love the hand-drawn, colorful classics, those older than 30? This selection includes the known and the lesser-known from the Disney short, “Noah’s Ark” (1950s to the immortal first “Pink Panther”; then onto the first computerized animations.

Abt. 60 min/ages 6+ & the family

כ-60 דקות / לילדים
רביעי 03.08 / שעה 10:30 / אולם 4
חמישי 04.08 / שעה 14:00 / אולם 4