70  דקות | מומלץ לכל המשפחה
יפנית | בתרגום לעברית
שבת 12.08 19:30 / אולם: 4

אנימה – דאבל פיצ’ר

אנימציה/אנימה

70  דקות | מומלץ לכל המשפחה
יפנית | בתרגום לעברית
שבת 12.08 19:30 / אולם: 4

הקרנה מיוחדת של אמא”י – ארגון מנגה ואנימה ישראל ואנימיקס

שני סרטים קצרים חדשים אשר יוצגו לראשונה בישראל וילוו בהרצאות קצרות של מרצי אמא”י. הסרטים תורגמו בהתנדבות על ידי רועי בן שיטרית, בסיוע של אורי מרקוביץ’.

 

 Garden of Remembrance– גן הזיכרונות

סרטה החדש והיפהפה של נאוקו ימאדה (Naoko Yamada) מציג את כשרונה ביצירת דמויות חמות ונוגעות ללב. את הסרט כתבה תחילה כשיר, וממנו התפתחה העלילה.

18 דקות / במאית: נאוקו ימאדה / 2023

הקדמה לסרט: הרצאתו של מתן קחל על יצירותיה של ימאדה, ביניהן Liz and the Blue Bird, Silent Voice  ועוד. סקירה קצרה של יצירתה לאורך השנים, הסגנון האמנותי הייחודי לה והאולפן בו העבירה את מרבית הקריירה שלה – Kyoto Animation.

מתן קחל– חובב אנימה המתעניין בכל מה שקשור למאחורי הקלעים של תעשיית האנימה – אולפנים, במאים, אנימטורים וכל מה שבניהם. מעריץ אדוק של Kyoto Animation, והעביר מספר הרצאות עליו במסגרת כנסי אמא”י.

 

Nezumikozō Jirokichi  – נער העכברוש

אחרי 14 שנים בהן לא שיחרר אף סרט, יצא השנה סרטו הקצר החדש של מאסטר האנימציה רינטארו (Metropolis, X/1999, Galaxy Express 999 ואחרים). זהו סיפורו של שודד וגיבור תרבות, שנחשב לרובין הוד היפני מתקופת אדו (1603–1867). הסרט הינו מחווה לקולנוע האילם היפני של תחילת המאה ה-20.

20 דקות / במאי: רינטארו / 2023

הקדמה לסרט: אופיר לוטן תתן רקע היסטורי לסגנון והסיפור מאחורי הסרט. נכיר את הסמוראים של תקופת אדו, ואת הקולנוע האילם של תחילת המאה ה-20 ביפן, על מנת לזהות איך הם משתלבים עם סגנון האנימציה העכשווי בסרט.

אופיר לוטן, היא חברת וועד מנהל באמא”י ובוגרת תואר ראשון באנתרופולוגיה ומדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב.


2023 יפן
שיתוף:

המלצות בשבילך

סינון לפי תיוגים