השטיח האדום

אנימציה/בינ״ל

אב ובנו מסכנים את חייהם בצניחה חופשית על מנת למכור קוביות קרח לתושבי עיירה מנומנמת, עובד משרד צעיר מגלה בעזרת יען מדבר שהוא חי בסרט סטופ-מושן, וסיפורו האמיתי והלא ייאמן של מלח בריטי המופגז לשמיים מסיפון הספינה ונוחת במרחק ארבעה קילומטרים משם, עירום לגמרי אבל חי. הכל היישר מהשטיח האדום בהוליווד! אוסף של מבחר סרטים חדשים ויוצאי דופן, שזכו להכרה ולתשבחות בפסטיבלים יוקרתיים ברחבי העולם בשנה החולפת.

שיתוף:
27

🏆 הזוכה הגדול בפרס דקל הזהב בפסטיבל קאן 2023

אליס בת 27 היום. למרות שהיא חשה חנוקה, היא עדיין גרה בבית הוריה ונוטה לברוח אל חלומות בהקיץ מחיי היומיום המשמימים שלה. אחרי מסיבה פסיכדלית במצב של על גג מפעל, במצב שכרות ואובדן חושים, היא עוברת תאונת אופניים. האם זה ייתן לה את האומץ להתבגר?

בימוי: פלורה אנה בודה

11 דקות /2023 / הונגריה

סוחרי הקרח

🏆 מועמד לפרס האוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר 2022

מדי יום, אב ובנו קופצים עם מצנח מביתם המחובר לצוק גבוה וקפוא, כדי להגיע לכפר הרחוק על הקרקעולמכור את הקרח שהם מייצרים. במרכז הסרט אב ובנו שמתמודדים עם טראומה אישית. סרט סוחף עם ארט מרהיב וקו רגיש בצבעי עפרון.

בימוי: ז'ואאו גונזלס

14 דקות /2022 / פורטוגל

מגלשה שחורה

🏆 שורטליסט לפרס האוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר 2022

הסרט הישראלי של היוצר אורי לוטן שהגיע הכי רחוק שרק אפשר!

אביה, ילד צעיר ותמים למראה, על סף גיל ההתבגרות מתפלח עם חברו הטוב למגלשה השחורה, המגלשה המפחידה ביותר באקוה כיף. שם הוא יקבל הכנה לבאות. להתמודדות עם אירועים שעומדים להתרחש בביתו. סרט שמצליח להיות הכי ישראלי שיש ברמת הפקה שמזכירה את הסטודיואים הגדולים כמו פיקאסר ודרימוורקס.

 

בימוי: אורי לוטן

11 דקות /2022 / ישראל

יען אמר לי שהעולם מזויף ואני חושב שאני מאמין לו

🏆 מועמד לפרס האוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר 2022

עובד מרכז שירות טלפוני חושף את הפגמים ביקום הסטופ-מושן שלו, בעזרת יען מדבר מסתורי. הסטופ מושן הביזארי שובר את הקיר הרביעי וגורם לנו לתהות על מהות קיומנו.

בימוי: לאכלן פנדרגון

11 דקות /2022 / אוסטרליה

סיירה

🏆 שורטליסט לפרס האוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר 2022

אב ובנו מפסידים במירוץ. כדי לנצח, הילד הופך את עצמו לצמיג מכונית. סיירה מתבוננת בגבריות רעילה דרך אירוניה אפלה, תוך כדי משיכה של עולם מרוצי המכוניות הסוריאליסטי. קומדיה שחורה בהשראת ילדותו של הבמאי בתקופת אסטוניה הסובייטית.

בימוי: סנדר ג'ון

16 דקות /2022 / אסטוניה

המלח המעופף

🏆 מועמד לפרס האוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר 2022

סיפורו האמיתי והלא ייאמן של מלח בריטי המופגז לשמיים מסיפון הספינה ונוחת במרחק ארבעה קילומטרים משם, עירום לגמרי אבל חי.

 

בימוי: וונדי טילבי

8 דקות /2022 / קנדה

המלצות בשבילך

סינון לפי תיוגים